Postitatud

Meediapädevuse suvekooli “Kriitilise mõtlemise meedia: haritud ja oskuslik ühiskond” eksperdid

Meediakirjaoskuse suvekooli eksperdid ja koolitajad on väga kompetentsed spetsialistid ja märkamisväärsed koolitajad, nende hulgas:

Andres Jõesaar

Dotsent Andres Jõesaar omab pikka töö- ja juhtimiskogemust ringhäälingu ja telekommunikatsiooni sektoris. 90te esimeses pooles oli ta üks eratelekanali Reklaamitelevisiooni AS käivitajatest ja juhtidest, hiljem TV3 AS-i tegevjuht. Aastatel 2000-2011 töötas ta Tele2 Eesti meediateenuste ja äriklientuuri direktorina. Samal perioodil oli ta paralleelselt ka ringhäälingunõukogu liige ning esimees. Jõesaar on olnud mitmete (sh Euroopa Nõukogu ja OSCE) töögruppide juht ja rahvusvaheline ekspert. Aastatel 2011-2018 juhtis ta Eesti Rahvusringhäälingu meediauuringute osakonda. Mitmete muude rahvusvaheliste tegevuste seas on olnud ta ka Euroopa Ringhäälingute Liidu meediauurijate organisatsiooni (GEAR) liige. 2011.aastal kaitses Andres Jõesaar Tartu Ülikoolis doktoritöö ning talle omistati filosoofiadoktori kraad.

Barbi Pilvre-Storgard

Barbi-Jenny Pilvre-Storgård on eesti ajakirjanik ja ajakirjandusõppejõud, XII Riigikogu ja XIII Riigikogu liige.  Ta oli pikka aega ajakirjanik ajalehes Eesti Ekspress, sealhulgas kultuurilisa Areen juhataja ja arvamustoimetajana. Ta töötab Tallinna Ülikoolis Balti Filmi, Meedia, Kunstide ja Kommunikatsiooni Instituudi (BFM) dotsendina.

Solvita Denisa-Liepniece

Dr. Denisa-Liepniece on Balti meediapädevuse keskuse peamine meediapädevuse nõustaja. Ta on New Yorgi ülikooli Jordani Venemaa-uuringute keskuse külalisstipendiaat (2021- 2022) ja Vidzeme rakenduskõrgkooli (Läti) dotsent. Varem oli ta Yale’i ülikooli assotsieerunud teadur (Juris Pageds Visiting Fellow 2020). Dr. Denisa-Liepniece on olnud ka mitme Balti riikide infokindlusele keskenduva organisatsiooni riigieksperdina. Ta kaitses doktorikraadi Antwerpeni Ülikoolis, kus ta kirjutas doktoritöö poliitilise kommunikatsiooni kohta Valgevenes. Tema uurimishuvid on strateegiline poliitiline kommunikatsioon, kultuuridevaheline kommunikatsioon ja teabekindlus. Lisaks akadeemilisele tegevusele on dr Denisa-Liepniece teinud karjääri ka ajakirjanikuna ja töötanud Läti Rahvusringhäälingus.

Anneli Ohvril

Anneli Ohvril on sotsiaalsete muutuste juhtimise, kommunikatsiooni ja ringmajanduse ekspert, esineja, koolitaja, arvukate ühiskondlike liikumiste algataja Eestis ja globaalselt. Anneli Ohvril on ülemaailmse keskkonnajuhte ja organisatsioone kaasava rahvusvahelise keskkonnaorganisatsiooni Let’s Do It World asutaja ja tegevjuht. Suurim projekt World Cleanup Day kaasas viimase kolme aasta jooksul ühepäevasesse koristusaktsiooni enam kui 50 miljonit inimest 180 riigist.

Loe edasi: Meediapädevuse suvekooli “Kriitilise mõtlemise meedia: haritud ja oskuslik ühiskond” eksperdid

Postitatud

Osale meediapädevuse suvekoolis “Kriitilise mõtlemise meedia: haritud ja oskuslik ühiskond”, 17-19 august 2022, Narva-Jõesuus

Sillamäe Lastekaitse Ühing ja Briti Nõukogu kutsuvad teid osalema 17.-19. augustil  2022 Narva-Jõesuus, Meresuu Spa hotellis toimuvas meediapädevuse suvekoolis “Kriitilise mõtlemise meedia: haritud ja oskuslik ühiskond”.

Suvekooli peamised eesmärgid on arendada edasi meediapädevust, julgustades publikut/kogukonda olema meedia kaaslooja, mõtlema kriitiliselt meediasisu ja oma meediakäitumise üle ning suhtlema ja tegema koostööd riikliku ja kohaliku meediaga, luues mitteametliku võrgustiku kogukonna ja meedia vahetamiseks, et nad saaksid vabalt ja turvalises keskkonnas avaldada oma arvamust olulistel teemadel.

Suvekool on mõeldud noortele, kogukonnaliikmetele ja teistele sihtrühmadele ning ekspertidele, kes on huvitatud kaasaegsest meediast ja meie ühiskonna ees seisvatest probleemidest (objektiivsete/tõeste uudiste esitamine, propagandamaterjalide analüüs COVID 19 viiruse pandeemilise olukorra kohta, Venemaa sissetung Ukrainasse ja selle mõju Eesti ja venekeelsele kogukonnale).

Sügiskooli peamised teemad: 
– Desinformatsioon, propaganda, eraelu puutumatus, infoturve ja meediakultuur.
– Meediakriitika (kriitiline mõtlemine, allikate analüüs, meedia ja teabe analüüs.
– Meedia tootmine (blogimine, artiklite ja videote kirjutamine, digitaalse meedia loomine).
– Meediakäitumise harjumused (meediatarbimise harjumused erinevates vanuserühmades ja meediakanalite usaldusväärsus)
– Demokraatlikud väärtused (osalemine ja sõnavabadus)

Programmis osalemisega loome üheskoos sõltumatu vaatenurga ja edendame professionaalset arutelu kaasaegse meedia rolli üle ühiskonnas. Konstruktiivsete teadmiste ja meediapädevuse arendamine võimaldab süvendatud kriitilist mõtlemist ja andmete kiiret käsitlemist. Suvekool võimaldab kõigil osalejatel jagada oma kogemusi ja konstruktiivseid ideid ning leida vastuseid oma küsimustele.

Praktiline info
– Suvekool toimub 17.-19. augustil 2022 Narva-Jõesuus, Spa Hotell Meresuu, Aia 48a, Narva-Jõesuu.
– Osalemine on tasuta!
– Osalejatele pakutakse majutust (osalejatele, kes elavad Narva-Jõesuust kaugemal, nt Harjumaalt), toitu (kohvipausid, lõunasöögid ja õhtusöök) ning huvitavat ja informatiivset programmi! Samuti on võimalus külastada spaa!
– Juurdepääs ratastooliga erivajadustega inimestele, erisoovid söögi ja tugiisikute jaoks.
– Töökeeled: eesti ja vene keel (mõned koolitused toimuvad ka inglise keeles, vajadusel on olemas tõlk).

Registreerimine on avatud kuni 14. augustini 2022 aadressil: https://forms.gle/7ULv4fb6pUn31YGN6.
Facebook: https://fb.me/e/3gD5Un2KQ
Küsimused: E-post: info@sscw.ee, tel. 55602993
Osalemine on tasuta!!! Kohtade arv on piiratud!

Suvekooli toetavad: Briti Nõukogu (BIM programmid), Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Tallinna Ülikool, Baltic Centre for Media Excellence ja Peace Child Eesti.

 

 

 

SUVEKOOLI AJAKAVA
17. august 2022 Saabumine, infotund ja õhtusöök.
17.00 – 17.00 Registreerimine ja registreerimine.
17.30 – 19.00 Programmi tutvustus, osalejate ja meeskonnatöö tutvustamine.
19.00 – 20.00 Õhtune õhtusöök
20.00 – 22.00 Vaba aeg

18. august 2022 Suvekooli I osa “Meediakriitika ja meediakäitumise harjumused”.
09.00 – 10.00 Hommikusöök
10.00 – 11.45 “Meediaharjumused” (meediatarbimine erinevates vanuserühmades ja meediakanalite usaldusväärsus) – Andres Jõesaar, Tallinna Ülikooli meediapoliitika dotsent, Balti Ülikooli filmi, meedia ja kunstide instituut (online)
11.30 – 11.45 Lühike arutelu
11.45 – 12.00 Kohvipaus
12.00 – 13.00 “Meedia probleemid tänapäeva maailmas: desinformatsioon, propaganda ja privaatsus”Barbi Pilvre, teadur, Tallinna Ülikool.
13.00 – 14.00 Lõunasöök
14.00 – 15.45 “Meediakriitika” (kriitiline mõtlemine, allikate analüüs, meedia- ja teabeanalüüs, infoturve, meediakultuur, maine) – Dr. Denisa-Liepniece,  meediapädevuse peanõustaja, Baltic Centre for Media Excellence  (online)
15.45 – 16.00 Kohvipaus
16.00 – 17.00 “Usaldus Eesti meediasse ja kodanike meediapädevuse tase piirkondliku meedia silmis”, Erik Kalda, ajalehe Põhjarannik tegevtoimetaja.
17.00 – 17.30 Päeva kokkuvõte ja tagasiside.
19.00 – 20.00 Õhtusöök

19. august 2022 Suvekooli II osa “Meediatootmine” (uudiste, artiklite ja blogide kirjutamine, video- ja raadiotootmine ning digitaalne meedia).
08.00 – 10.00 Hommikusöök.
10.00 – 11.45 “Uudised – praktiline žanripõhine lähenemine” – Olesia Laagashina, vabakutseline ajakirjanik/ekspert.
11.45 – 12.00 Kohvipaus
12.00 – 13.00 “Raadioajakirjanduse põhialused ja selle saladused” – Dina Telvar, ajakirjanik, Raadio 4
13.0 – 14.00 Lõunasöök
14.00 – 15.00 Praktilised töötoad:
• “Kommunikatsioon ja organisatsiooni turundus”,  Anneli Ohvril, ekspert
•”Digitaalse meedia oskused mida väärtustakse tööturul”, Vassili Golikov, Koolitaja
• “Näpunäiteid algajale fotoajakirjanikule ja toimetajale “,  Ilja Smirnov, fotoajakirjanik/ ajakirjanik
15.00 – 16.15 Arutelu.
16.15 – 16.30 Kokkuvõte.